gbpc
06 فروردین 1402 - 09:44

80 هزار دز واکسن سرخک و فلج اطفال به اتباع تزریق شده است

مدیر گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیر دار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: تا کنون 80 هزار و 81 مورد دز واکسن به اتباع در گروه سنی زیر ۱۵ سال تزریق شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، زهرا نهبندانی اظهار کرد: تا کنون ۸۰ هزار و ۸۱ مورد  دز واکسن به اتباع در گروه سنی زیر ۱۵ سال تزریق شده است.

مدیر گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیر دار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه واکسیناسیون اتباع همانند سایر مردم به صورت رایگان انجام می شود، خاطر نشان کرد: حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع بیماریهای واگیردار یکی از رویکردهای اصلی دانشگاه است از همین رو در قالب این برنامه به گروه سنی ۹ ماه تا ۱۵ سال واکسن سرخک، به افراد از بدو تولد تا ۱۵ سال واکسن پولیو یا فلج اطفال (خوراکی)و به افراد ۵ سال به بالا واکسن کرونا تزریق می‌شود.

وی با بیان اینکه  تاکنون ۸۰ هزار و ۸۱ مورد واکسن سرخک و فلج اطفال به اتباع تزریق و یا خورانده شده است، تصریح کرد: هچنین از ابتدای بهمن ماه سال گذشته برنامه تکمیلی غربالگری سل آغاز شده تا در صورت مشاهده هرگونه مشکلی اقدام لازم صورت پذیرد.

نهبندانی با بیان اینکه مراکز بهداشتی در ایام نوروز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و واکسیناسیون عمومی انجام می شود، گفت: طرح غربالگری سل برای اتباع بالای ۱۲ سال انجام می شود و تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت که در طی اجرای این طرح کلیه خدمات آزمایشگاهی، سونوگرافی، درمانی، ویزیت پزشک متخصص و غیره به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

مدیر گروه پیشگیری و درمان بیماریهای واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: برخی از بیماریهای  واگیردار در کشورهای همسایه شیوع یافته است از همین رو اقدامات پیشگیرانه در این حوزه در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفته است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1110458