gbpc
23 آذر 1401 - 13:54

طرح ترافیک زمستانی پلیس راه در جاده‌های خراسان رضوی آغاز شد

مشهد ـ با حضور دستگاههای امدادی و خدمات رسان طرح ترافیک زمستانی پلیس راه در جاده‌های خراسان رضوی آغاز و تا ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کاظم تقوی صبح چهارشنبه در مراسم آغاز طرح ترافیک زمستانی در جاده‌های خراسان رضوی اظهار کرد: ۱۸۰ تیم پلیس راه در طول شبانه روز در جاده‌های خراسان رضوی حضور دارند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال پایان سال شمسی مصادف با ماههای شعبان و رجب است لذا سفرها منسجم‌تر خواهد بود و باید آمادگی کامل وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: با همدلی و همکاری دستگاه‌های خدمت‌رسان و دستگاه‌های نظامی و انتظامی ایمنی سفر و تسهیل تردد در جاده‌ها تأمین می‌شود.

تقوی افزود: امسال آمار جانباختگان ناشی از تصادفات شهری در استان ۱۸ درصد و تعداد مصدومان ناشی از تصادف جاده‌ای ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا کنون آمار تردد در مبادی ورودی و حجم سفر در جاده‌های استان نسبت به مدت مشابه پارسال ٣٤ درصد افزایش دارد.

۱۳۷ سامانه ثبت تخلفات شبانه روزی در جاده‌های خراسان رضوی فعال است

در ادامه این مراسم جعفر شهامت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز اظهار کرد: ایمن سازی راه‌ها و جاده‌های استان مورد تاکید است و طرح‌های مصوب سفر استانی رئیس جمهور مرتبط با بهسازی و ایمن سازی جاده‌ها در دست اجراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی بیان کرد: برای ایمن سازی و بهسازی جاده‌های خراسان رضوی باید ماهانه ١٠٠ میلیارد تومان هزینه شود و در حال حاضر نیز سه هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده تا در ۲ سال آینده سطح ایمنی جاده‌ها ارتقا یابد.

وی گفت: ٥٣ دستگاه دوربین نظارتی و ١٣٧ سامانه ثبت تخلفات جاده‌ای به صورت شبانه روزی در جاده‌های خراسان رضوی فعال است.

شهامت ادامه داد: در طرح زمستانی پلیس راه، ۷۲ اکیپ راهدای و ۵۳۴ خودرو برف‌روبی در جاده‌های استان مستقر می‌شوند تا ایمنی سفرها و ترددهای زمستانی را افزایش دهیم.

باید از ظرفیت ویژه هم افزایی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان استفاده کرد

در ادامه همچنین محسن نجات، مدیر کل بحران خراسان رضوی نیز اظهار کرد: دستگاه‌های امدادی و بحران مدار همیشه آماده باش هستند و باید از ظرفیت ویژه هم افزایی دستگاه‌های امدادی و خدمت رسان استفاده کرد.

مدیر کل بحران خراسان رضوی بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه در عملیات زمستانه باید مورد تاکید باشد و با استفاده از همه ظرفیت‌های استان، خدمتگزار زائران و مجاوران بارگاه رضوی باشیم.

دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان آمادگی کامل در زمستان داشته باشند

همچنین در این مراسم سرهنگ حسین میش مست، رئیس پلیس راه خراسان رضوی اظهار کرد: طرح عملیات زمستانی از امروز به مدت سه ماه آغاز شد و تیم‌های پلیس راه و دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان در طول زمستان در جاده‌های استان و به ویژه هفت گردنه تیوان، گوجگی، مزداوند، ابرش، خماری، البلاغ و بیدبرغمد ادامه دارد.

رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: نیروهای پلیس راه و تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسانی در جاده‌ها و این گردنه‌ها خدمت رسانی ویژه دارند.

وی بیان کرد: همه دستگاه‌های امدادی و خدمت رسان باید در زمستان آمادگی کامل داشته باشند تا با بارشها غافلگیر نشوند و انسداد جاده‌ای نداشته باشیم.

میش مست گفت: تسهیل تردد، خدمت رسانی مناسب در جاده‌ها هنگام بارندگی، فراهم کردن تمهیدات لازم برای افزایش سطح ایمنی جاده در زمستان و رسیدگی سریع به تصادفات از اهداف اجرای این طرح است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 910356