gbpc
13 بهمن 1401 - 20:28

کسب و کارهای خرد بانوان با مشکل فقدان زنجیره ارزش مواجه است/ زنان خراسان رضوی نقش ویژه‌ای در بخش صنعت دارند

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: کسب و کارهای خرد که به طور معمول با محوریت بانوان مدیریت می‌شوند، اکنون با مشکل فقدان زنجیره ارزش مواجه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،  فاطمه قاسم پور در همایش ملی بانوان کارآفرین در تولید دانش بنیان و شکوفایی اقتصاد اظهار کرد: کسب و کارهای خرد بانوان به مثابه جزیره های کوچکی شده و نمی توان زنجیره ارزش آنها را تقویت کرد.

وی افزود: جزیره ای بودن کسب و کارهای خرد بانوان مشکل فروش محصول را بوجود می آورد، بخشی از این مشکل به عرصه قانونگذاری و بخشی به تقویت روابط شبکه ای و اتحادیه‌ای بازمی گردد که باید توسط وزارت صمت و مجلس دنبال شود.

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه های بانوان جزو دغدغه های دولت و مجلس نیز است، گفت: باز کردن عرصه گفتگو بین مسوولان و نمایندگان مجلس با بانوان کارآفرین می تواند زمینه رفع این دغدغه ها را فراهم کند.

قاسم پور افزود: هم‌اکنون برنامه هفتم توسعه در مجلس در حال بررسی است و فرصت خوبی برای پیگیری دغدغه های بانوان و لحاظ کردن راهکارهای آن در عرصه قانونگذاری در قالب برنامه مزبور بوجود آمده است.

وی تاکید کرد: لازم است کارگروهی متشکل از بانوان کارآفرین شکل گیرد تا تعامل بیشتری با این بانوان شکل گرفته و بتوان دغدغه های آنان را در برنامه هفتم توسعه دنبال کرد، زیرا خیلی از مسائل در حوزه کارآفرینی با شکل‌گیری اتحادیه ها و تشکلهای بزرگ فارغ از رویکردهای سیاسی قابل پیگیری و حل شدن است.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015740